no-img
برترین کتاب های حوزه موفقیت و سلامتی

توسعه مهارت های NLP - برترین کتاب های حوزه موفقیت و سلامتی


برترین کتاب های حوزه موفقیت و سلامتی

ادامه مطلب

PDF
توسعه مهارت های NLP
pdf
۲۹ دی ۱۳۹۷
22.6 مگابایت
300 تومان
300 تومان – خرید

توسعه مهارت های NLP


نویسنده: موی علی
مترجم: کاظم بنی هاشمی
مجلات متعددی با تیتراژ بالا پیرامون این موضوعات چاپ می شود اما کمتر کسی است که بتواند تعریف مشخص و واضحی از NLP ارائه دهد. حتی معمولاً نمی دانند که واژه NLP مخفف عبارت : Neuro Lingustic Programming می باشد.
توضیح NLP در سطور و صفحاتی محدود کار دشواری است. چون این علم بر فرمت های پیچیده ای پایه گذاری شده است، شاید بتوان اینطور گفت که NLP مطالعه قدرت های ذهنی انسان است و به عینیت در آمدن آنها با آموختن تکنیک هایی است که براساس پیش فرض ها و نظریات خاصی است.
پایه گذار این علم ریچاردبندلر دانشجوی رشته ریاضی یکی از دانشگاه های کالیفرنیا بود که حدود ۳۰ سال پیش این دانش نو را طراحی کرد.او سعی کرد جوابی برای پرسش های تکراری بشر بیابد. پرسش هایی از قبیل اینکه چرا عده ای اندک همیشه شاد- سالم- ثروتمند و موفق هستند و به هر چه اراده می کنند، می رسند و عده ای دیگر هیچ ندارند؟او شروع به بررسی و مقایسه اصول پایه ای رفتار- نوع تفکر- باور و جهان بینی این دو دسته کرد. کم کم محققین و دانشمندان دیگری به این نهضت پیوستند، کسانی که در شناخت و تشخیص نحوه رفتار دیگران، حتی در سطوح ناخودآگاه ذهنشان استاد و صاحب نظر بودند و تفاوت بین برخی از حرکات و رفتارهای ظاهری با نگرش های باطنی را درک می کردند. آنها می دانستند که دیدن و بررسی صفات ظاهری کافی نیست بلکه باید به داخل وجود دیگران نفوذ کنند تا متوجه چرایی اعمال و طرز فکر آنها شوند . نتایج مطالعات و تحقیقات شگفت انگیز بود. آنها به این نتیجه رسیدند که اگر افراد جامعه الگوهای فکری خاص داشته باشند و یکسری نکات را رعایت کنند، حتماً به موفقیت خواهند رسید.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *